آب

ارزش پروژه‌های تکمیل شده آبرسانی جاسک در دولت سیزدهم به سه میلیارد ریال می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ارزش پروژه های تکمیل شده آبرسانی در شهرستان جاسک طی دو سال گذشته را یک هزار و 44 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ارزش کل پروژه های فعال این شهرستان نیز که در آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، 3 هزار میلیارد ریال است.

به گزارش صبح ایرانیان آنلاین، عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه شهرستان جاسک در شرقی ترین نقطه استان هرمزگان به دلیل در مرکز بودن طرح توسعه سواحل مکران مورد توجه است و برای تسریع در تحقق برنامه‌های پیش بینی شده، نیازمند رسیدگی بیش از پیش به بخش آبرسانی است، افزود: شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در راستای تحقق سیاست‌های دولت سیزدهم، برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند‌مدت برای این شهرستان پیش‌بینی کرده است که به دلیل ظرفیت سد جگین در این شهرستان، اقدامات تاثیرگذاری از این محل پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در همین راستا روستاهای غرب جاسک از محل سد جگین تامین آب می شوند که دارای آب پایدار و با کیفیتی است.

به گفته مدیرعامل آبفا، در اجرای طرح آبرسانی آبفا برای شهرستان جاسک، تمامی شهرها و روستاهای این شهرستان بر اساس اولویت، در قالب اجرای پروژه‌های جدید، توسعه آبرسانی و ایجاد ظرفیت‌های جدید پیش‌بینی لازم شده است که آینده امیدوار کننده‌ای پیش روی شرقی ترین شهرستان هرمزگان قرار داده است.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده دولت سیزدهم در شهرستان جاسک اشاره کرد و افزود: با تکمیل فاز اول خط انتقال آب از ایستگاه پمپاژ بهمدی تا سه راهی سهران جمعیتی بالغ بر ۱۲۰۰ نفر در ۴ روستا از اجرای این پروژه بهره مند شدند.

به گفته حمزه پور، برای تکمیل این پروژه، اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل آبفا ادامه داد: نیاز آبی مناطق یاد شده از سد جگین تامین می شود.

حمزه پور همچنین به دیگر پروژه‌های پیش‌بینی شده شهرستان جاسک اشاره کرد و افزود: در راستای سیاست‌های دولت برای توسعه مکران در محدوده شهرستان جاسک در حال حاضر پروژه های آبرسانی جاسک به ارزش 300 میلیارد تومان فعال است که با تکمیل آن، شاهد تدحقق برنامه های دولت بر اساس برنامه های پیش بینی شده خواهیم بود.

مدیرعامل آبفا گفت: پروژه های آبرسانی جاسک در قالب اعتبارات مجتمع روستایی، طرح توسعه مکران، جهاد آبرسانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است.

 

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا