آبفناوری

آخرین وضعیت واحدهای 8 گانه تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران

ساخت واحدهای 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه و در مدت سه ماه 25 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش صبح ایرانیان آنلاین، بر اساس مطالعات طرح جامع فاضلاب تهران، تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در هشت واحد طراحی شده است که هم اکنون شش واحد آن به بهره‌برداری رسیده و دو واحد 7 و 8 در حال ساخت است. این واحدها با ظرفیت متوسط 230 هزار مترمکعب در شبانه‌روز، جمعیتی در حدود یک میلیون و 200 هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد.

فرآیند واحدهای 7 و 8 تصفیه‌خانه جنوب از پیشرفته‌ترین فرآیندهای حال حاضر تصفیه فاضلاب شهری در دنیا و به صورت تلفیقی از واحدهای هوازی و بی‌هوازی است.

در حال حاضر پیشرفت ساخت بخش مایع واحدهای 7 و 8 تصفیه‌خانه جنوب تهران ۲۶.۷ درصد است. تکمیل واحدهای 7 و 8 این تصفیه‌خانه یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به شهرری در بهمن ماه 1401 است که ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

با بهره‌برداری کامل این واحدها در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران، سالانه ۸۴ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید پساب استان تهران اضافه می‌شود و از این مهم برای استفاده در بخش کشاورزی و صنعت استفاده خواهد شد.

بر اساس طرح جامع فاضلاب تهران، کل فاضلاب این شهر پس از جمع‌آوری باید در ۲۰ واحد تصفیه خانه به صورت متمرکز و غیرمتمرکز تصفیه شود.

 

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا