بین المللسرمایهفناوریکشاورزی

تحریم‌ها در تشدید معضلات محیط‌زیستی در سوریه مشکل‌آفرین بوده است

وزیر محیط‌زیست سوریه گفت: تحریم‌ها در تشدید معضلات محیط‌زیستی در سوریه مشکل‌آفرین بوده است.

به گزارش صبح ایرانیان آنلاین، شکرالله جدید، وزیر محیط‌ زیست سوریه در اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار که در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، اظهار داشت: سوریه با چالش‌های محیط‌زیستی فراوانی مواجه است، ولی با این وجود، ما اقدامات گسترده‌ای برای تثبیت خاک، مقابله با گرد و غبار و حفاظت از محیط‌زیست داشته‌ایم. البته بخشی از این پروژه‌ها به دلیل اقدامات تروریستی در حال حاضر متوقف شده است.

وی با بیان این که در حال حاضر سوریه با خشکسالی و افزایش درجه حرارت هوا و موج‌های گرد و غبار مواجه است، گفت: تحریم‌ها در تشدید معضلات محیط‌زیستی در سوریه مشکل‌آفرین بوده است و باید اقدامات مؤثری جهت رفع این مشکلات صورت گیرد.
جدید با تاکید بر این که سوریه پایبند به ۳۵ توافق محیط‌زیستی به‌ویژه توافقنامه پاریس و توافق‌نامه‌های سازمان ملل برای مقابله با بیابان‌زایی و حفاظت از محیط‌زیست است، گفت: طرح‌های مختلفی جهت حفاظت از محیط‌زیست در سوریه انجام شده است. ما به دنبال توسعه پایدار هستیم و طرح‌هایی هم انجام شده است تا کاهش طوفان‌های گرد و غبار را داشته باشیم.
وزیر محیط‌زیست سوریه بر نوسازی طرح‌ها از طریق راهبردهای بین‌المللی جهت حفاظت از محیط‌زیست و پیشگیری از توفان‌های گرد و غبار تاکید کرد و گفت: طرح‌های ملی جدیدی در کشور سوریه برای مقابله با خشکسالی اجرا شده است.
جدید در پایان خاطرنشان کرد: راهبرد سوریه با رهبری بشار اسد، صلح فراگیر با هدف توسعه پایدار است. همچنین ایران از طریق برگزاری این اجلاس نقش مؤثری در جهت مقابله با توفان‌های گرد و غبار و ماسه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا