ارائه تسهیلات مالی به دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌های فعال حوزه علوم شناختی

با حمایت ستاد توسعه علوم فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال درحوزه علوم شناختی پرداخت می‌شود.

به گزارش سبا724، به منظور کمک به توسعه کسب‌وکارها، تجاری‌سازی محصولات و گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری، شرکت‌ها و مراکز استارتاپی، دانش‌بنیان‌ها و شتابدهنده‌های فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند از تسهیلات مالی تبصره 18 قانون بودجه کشور بهره‌مند شوند.

براساس توافقی میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و صندوق نوآوری و شکوفایی این تسهیلات مالی در قالب تبصره 18 قانون بودجه 1402 در اختیار مراکز و شرکت های فعال در حوزه علوم شناختی قرار می‌گیرد.

درچارچوب این توافق این تسهیلات بنا به درخواست متقاضیان تا سقف 30 میلیارد ریال و با کارمزد چهار درصد از طریق معرفی این مراکز و شرکت‌ها به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

دست اندرکاران و صاحبان مراکز و شرکت های استارتاپی و دانش بنیان فعال در حوزه علوم شناختی می‌توانند با ثبت مدارک  و درخواست تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه کشور 1402 در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی و تایید ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از تسهیلات مالی این قانون بهره مند شوند.

منابع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا