واگذاری اجرای چند طرح کلان ملی به جهاد دانشگاهی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یکی از بازیگران اصلی در طرح های کلان ملی است گفت: نیاز است که در تمام سطوح حاکمیت از جمله در دولت، مجلس و قوه قضاییه یک باز نگاهی به ظرفیت های این مولود انقلاب اسلامی داشته باشیم.

به گزارش سبا724، آیین گرامیداشت چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی و رییس، معاونان و جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی برگزار شد.

روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه جهاد دانشگاهی برای تعریف و توسعه طرح‌های فناورانه و نوآورانه گفت: معاونت علمی چند برنامه و طرح را با جهاد دانشگاهی آغاز کرده است که در راستای استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی برای توسعه فناوری و خلق ارزش هستند.

وی با اشاره به همکاری‌های مختلف در طرح‌های فناورانه گفت: از جمله این همکاری‌ها می‌توان به طرح‌های فناورانه پژوهشگاه رویان اشاره کرد. همچنین جهاد دانشگاهی با معاونت علمی برای چند طرح کلان ملی همکاری خواهد داشت. پس از تامین مالی این طرح‌ها همکاری آغاز می‌شود که بازیگر اصلی آن جهاد دانشگاهی است.

دهقانی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی می‌تواند یک الگوی پیشرو پیشرفت برای کشور باشد، افزود: جهاد دانشگاهی مملو از دانشمندان و استادان بی ادعای پرکار است. این افراد پر از امید و انگیزه برای انجام کارهای بزرگ هستند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر این که جهاد دانشگاهی باید در قالب یک نسل جدید، تحولی دوباره را رقم بزند ادامه داد: باید در سطح حاکمیت بازنگاهی به این ظرفیت و مولود انقلاب اسلامی انجام گیرد. فکر نمی‌کنم نهادی مانند جهاد دانشگاهی وجود داشته باشد که مورد توجه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار گیرد. توجه مقام معظم رهبری به جهاد دانشگاهی که در هر برهه‌ای از زمان وجود داشته به معنای باور ایشان به این نهاد است.

دهقانی گفت: جهاد دانشگاهی به شکوفایی و رویش نسل جدید در دل دانشگاه‌ها نیاز دارد تا با همان نگرش که تشکیل شده، امروز با زبان و فرهنگ نسل جدید و جوانان وارد میدان عمل و جذب جوانان شود. هیچ موضوعی جذاب‌تر از علم و فناوری برای جوانان نیست تا جهاد دانشگاهی پناه دانشجویان در دانشگاه‌های کشور شود.

همزمان با برگزاری آیین چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی، ضمن تقدیر از جهادگران نمونه از چهار محصول فناورانه این نهاد رونمایی شد.

منبع: روابط عمومی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا