شرکت شهرک های کردستان با دلالی و راکدسازی زمین‌های صنعتی برخورد می کند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان گفت: این شرکت در راستای حمایت از اشتغال و تولید با دلالی و راکدسازی زمین های صنعتی با استفاده از ظرفیت‌های سازمانی و اختیارات قانونی برخورد خواهد کرد.

به گزارش سبا 724 حمیدرضا امانی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین جلسه شورای حل اختلاف و داوری سال جاری استان کردستان که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سنندج تشکیل شد، اظهار کرد: این جلسه به منظو تعیین تکلیف و آزادسازی قراردادهای راکد در نواحی و شهرک‌های صنعتی و رسیدگی به پرونده‌هایی که به تعهدات قراردادی خود در موعد مقرر عمل نکرده‌اند؛ تشکیل شده است.

وی با اعلام اینکه در این جلسه به وضعیت ۴۰ پرونده رسیدگی و رای فسخ قطعی ۲۵ فقره قرارداد صادر شد، اضافه کرد: این تعداد زمین پس از طی مراحل قانونی به متقاضیان و سرمایه گذاران جدید و واجد شرایط واگذار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان ادامه داد: در این جلسه با اعطای مهلت به ۱۴ فقره قرارداد موافقت و برای یک پرونده هم رای تجدید جلسه صادر شد.

امانی بیان کرد: به منظور رعایت عدالت، پیگیری طرح‌های ناقص و تعیین تکلیف قراردادهای منعقد شده راکد، اقدام به برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری می‌کنیم تا بتوانیم زمینه ورود متقاضیان واقعی را برای سرمایه گذاری در طرح‌های صنعتی استان، فراهم کنیم.

 

شرکت شهرک های کردستان با دلالی و راکدسازی زمین‌های صنعتی برخورد می کند

 

وی در پاسخ به این سئوال که پرونده کدام واحدها و با چه شرایطی منجر به خلع ید می شود، گفت: متقاضیانی که علی‌رغم تخصیص زمین در شهرک‌های صنعتی استان، هیچگونه ساخت و سازی در زمین نداشته یا اینکه فقط مبادرت به دیوارکشی دور زمین کرده و آن را به صورت راکد رها کرده اند، مرتکب تخلف شده و در نهایت پس از طی مراحل قانونی، قرارداد زمین صنعتی واگذار شده به آنها فسخ می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان ادامه داد: افرادی که زمین از شرکت شهرک‌های صنعتی دریافت کرده‌اند باید در موعد مقرر نسبت به ارائه نقشه‌ها و اخذ مجوز ساخت و ساز اقدام و در قطعه زمین تحویلی شروع به احداث واحد صنعتی خود کنند و پس از موعد تعیین شده؛ خط تولید خود را کاملاً مستقر و تولید خود را شروع کنند.

امانی تاکید کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان در راستای حمایت از اشتغال و تولید، مبارزه با دلالی زمین های صنعتی و مقابله با فرایند راکدسازی زمین های موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از همه ظرفیت های سازمانی و اختیارات قانونی استفاده خواهد کرد.

شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت سال ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و تاکنون به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در ۱۲ شهرک، هفت ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی زمین واگذار کرده است. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا