اورژانس معادن زغال‌سنگ کوهبنان امکانات لازم ندارد

 نشست بررسی راهکارهای پیشگیری از حوادث در معادن زغال‌سنگ شهرستان کوهبنان در شمال کرمان حامی از کمبود تجهیزات درمانی و ضعف نظارت و قوانین کارفرمایی و کارگری بود.

به گزارش سبا 724  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری استان کرمان ابن جلسه با حضور رییس دادگستری شهرستان برگزار شد.

در این جلسه مسئولان اداره تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان کوهبنان به نواقص و مشکلاتی از قبیل مشکل آب آشامیدنی معادن، نبود امکانات لازم در آمبولانس، نداشتن امکانات لازم در اورژانس معادن، نداشتن نظارت مستمر بر کارفرما و کارگر، شفاف نبودن برخی قوانین، اجرا نشدن بعضی قوانین توسط کارفرمایان، نبودن روابط مستقیم بین کارگر وکارفرما واستفاده نکردن ازنیروی فنی و متخصص در برخی از قسمت‌های معادن در تعدادی از معادن اشاره کردند.

 

رییس دادگستری شهرستان کوهبنان نیز بر ضرورت افزایش اقدامات پیشگیرانه به منظور کاهش حوادث در معادن تاکید کرد.

محمدمهدی میرزایی عبدالیوسفی بیان کرد: بررسی مسائل و مشکلات در خصوص حوادث ناشی از کار در معادن زغال سنگ شهرستان نیازمند بررسی های دقیق در کمیته ای تخصصی می باشد.

رییس دادگستری شهرستان کوهبنان اظهار داشت:چنانچه مسئولان معادن شهرستان در زمینه رفع نواقص و موانع معادن اقدامی نکنند، مطابق مقررات قانونی با مسئول مربوطه برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: چنانچه رفع نکردن نواقص باعث به خطر افتادن سلامتی کارگران شود بدون اغماض دستور تعطیلی و پلمب معدن مربوطه صادر خواهد شد.

معادن زیاد زغال‌سنگ در کوهبنان فعال است و هراز گاهی شاهد حوادث مختلف در آنها هستیم. ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا